Področno posamezno prvenstvo v atletiki

ZGODOVINSKA ZMAGA

Naši dijaki in dijakinje so se udeležili področnega  prvenstva v atletiki za posameznike, ki je bilo 8. 5. 2019  v Celju. Nanizali so kar nekaj odličnih rezultatov in se uvrstili v finale državnega prvenstva.

Zgodovinski uspeh dijakinje Nike Dobovšek iz M-1. d razreda. Nika je osvojila 1. mesto v teku na 1000 m z rezultatom 2:55,10.

V skoku v višino za dijake smo osvojili prva tri mesta: Jan Steblovnik, S-3. b, 1. mesto (1,83m),  Jan Novak, M-3. c, 2. mesto (1,80m) in Jon Lebar, M-2. d, 3. mesto (1,77m).

400 m: dijak Gašper Gabrovec, S-3. b, je osvojil 2. mesto z rezultatom 50,46,

1000 m: dijak Miha Drame, S-4. a, je zasedel 2. mesto z rezultatom 2:39,64,

100 m: Matija Krivec, S-1. b, je v finalu zasedel 7. mesto z rezultatom (12,41).

Šolo so zastopali še naslednji dijaki: Rok Jazbec, M-1. d, Rok Zdovc, S-3. b, Jaka Ofentavšek S-2. i, in Andrej Motoh, S-1. b.

Finale posamičnega državnega prvenstva v atletiki bo  15. 5. 2019 v Mariboru.