V sredo, 25. septembra 2024, smo na celjskem Starem gradu pripravili prireditev Ni izgovora, tudi ti zmoreš. Že tradicionalno so se poklonili vsem najuspešnejšim dijakom, ki so preteklo šolsko leto zaključili šolanje. Odlične ves čas šolanja, odlične na zaključnem izpitu in zlate maturante so vpisali v Zlato knjigo, dijake pa je v imenu zlatih nagovoril  Anže Breznik in jih skušal motivirati ter opomniti na to, kako pomembno je imeti v življenju cilje.
 
Zbrane je nagovorila ravnateljica Simona Črep, ki je čestitala najuspešnejšim dijakom in poudarila pomen sodelovanja.
 
Srednja šola za strojništvo, mehatroniko in medije letos praznuje 65-letnico, zato je bila prireditev preplet preteklosti in sedanjosti. Na prireditvi sta nastopila nekdanja dijaka, Vid Palčnik, študent in novinar na radiu Štajerski val, ter pevec Klemen Finkšt s svojim Smooth bandom. Ogledali smo si film, ki je nastal ob 60-letnici, dosežke, uspehe in zanimive projekte zadnjih petih let pa je v predstavitvene filme za področja strojništva, mehatronike in medije ujel Alen Pavšar.
 
Tako kot Zlata knjiga je posebnost naše šole tudi Kodeks sožitja, s katerim se  kmalu seznanijo vsi, ki postanejo naši dijaki. Da bi na pravila in dogovore čim manjkrat pozabili in da dijaki 1. letnika ne bi zašli na pota manj dobrih navad, so njihovi predstavniki  podpisali Kodeks sožitja ter se tako zavezali k spoštovanju desetih pravil spoštljivega in vključujočega vedenja. Človeka, tistega pravega – z veliko začetnico, naredijo namreč: iskanje dobrega, sočutje, sprejemanje, pomoč drugim in še kaj.
 
Gost prireditve je bil  podžupan Mestne občine Celje, Samo Seničar, ki je izpostavil največje dosežke dijakov in učiteljev šole v preteklem šolskem letu. Naj spomnimo, da so dijaki z mentorjem dr. Matejem Vebrom postali svetovni prvaki v robotiki, na šoli pa je nastal najbolj gledan slovenski film leta 2024, Šepet metulja. Naši gostje so bili tudi zlati mehatroniki, ki so letos poleti res dosegli uspeh, ki se mu bo težko približati: Jernej Romih, Blaž Strajnič, Rok Vnučec, Blaž Gril in Filip Kokol.
 
Tradicionalno prireditev smo pripravili že deseto leto in znova dokazali, da smo lahko ponosni na svojo šolo in da je ključ do uspehov ter presežkov na katerem koli področju, in tudi pri izvedbi tako zahtevne prireditve, v sodelovanju. Voditelja Nik Stopinšek in Vid Palčnik sta zaključila z mislijo: “Vsak dan naredite majhen korak k uresničitvi svojih sanj. Upajte si! In ni res, da si ne upamo zato, ker so stvari težke. Stvari so težke zato, ker si ne upamo (Seneka).
 
Ali kot pravi Susan Jeffers: »Strahu ne moremo ubežati. Lahko ga le spremenimo v sopotnika na vseh naših vznemirljivih pustolovščinah … Vsak dan si privoščite malce tveganja – drobno, pogumno potezo, zaradi katere se boste počutili bolje.«
 
Zahvaljujemo se vsem sodelujočim: učiteljem in drugim zaposlenim: Simoni Črep, Mateji Zorko Pavšar, Alenu Pavšarju, Iztoku Virantu, Brigiti Renner, Brigiti Mastnak, Davidu Korošcu, Dragomiri Kunej, Petru Peršiču, Peri Kunst, Tadeji Kolman, Lovru Jazbecu in Sonji Pungartnik; nekdanjima dijakoma: Klemnu Finkštu in Vidu Palčniku; dijakom S-3. a-oddelka, Niku Stopinšku, Larisi Šeligo, Lauri Ivanc-Barić, Nayi Mazej -Zilli, Emi Škruba in Maju Marovtu.
 
Koordinatorica
Mojca Drev
 
 
Skip to content