V nizozemskem Eindhovnu je potekalo od 17. do 21. julija 2024 svetovno prvenstvo v robotiki, ki se ga je udeležila tudi ekipa Srednje šole za strojništvo, mehatroniko in medije Šolskega centra Celje.

Na tekmovanju RoboCup Rescue Rapidly Manufacturing Robots Challenge je tako ekipa Mechatronics Rescue Team, ki so jo sestavljali Jernej Romih, Blaž Strajnič, Rok Vnučec, Filip Kokal in Blaž Gril, dijaki 4. letnika programa tehnik mehatronike, osvojila v kategoriji reševalnih robotov izjemno 1. mesto. Premagali so vso konkurenco in postali svetovni prvaki.

Mentor dijakom je bil dr. Matej Veber, ki je dijake popeljal na svetovno prvenstvo že petič. Tokrat je ekipo spremljal tudi g. Gvido Par.

Ponovno smo dokazali, da smo lahko Slovenci tudi v robotiki  med najboljšimi na svetu. Izvrstna uvrstitev na letošnjem svetovnem prvenstvu nam je zagotovila vstopnico na RoboCup 2025, ki bo naslednje leto v Braziliji. Tako nadaljujemo s tradicijo sodelovanja naše šole na svetovnem prvenstvu v robotiki. Po Japonski, Kanadi, Avstraliji in Franciji ter Nizozemski se bomo prihodnje leto podali še v Brazilijo.

Iskrene čestitke! Zelo smo ponosni na vas.