Šolsko tekmovanje v znanju matematike

Šolsko tekmovanje v znanju matematike je potekalo v četrtek, 21. marca 2019.

 

Matematika SŠ B (Srednje tehniške in strokovne šole)

 

  1. del: Mednarodni matematični kenguru

Tekmovanja se je udeležilo 298 dijakov naše šole, od teh je bronasto priznanje je prejelo

98 dijakov. Prva tri mesta so osvojili:

 

1. letnik:            

1. Jan Herček, S-1. b

1. Matej Krivec, S-1. b

2. Gal Habjan, M-1. c

2. Urban Pušnik, M-1. c

 

2. letnik:             1. Taja Atelšek, M-2. d

1. Enej Hudej, M-2. c

3. Valentin Ocvirk, S-2. a

 

3. letnik:             1. Matevž Kokovnik, S-3. b

                               2. Nik Berčnik, M-3. c

                               2. Jaša Samec, M-3. c

                              

4. letnik:             1. Andrej Marovšek, M-2. f

                               2. Neža Tretnjak, M-4. e

                               3. Tomaž Rejc Zagožen, M-4. c

 

  1. del: Odbirni del za državno tekmovanje

Tekmovanja se je udeležilo 95 dijakov naše šole, od teh se je na državno tekmovanje uvrstilo 14 dijakov:

Jan Rutar, M-1. c

Patrik Gobec, M- 1. c

Matej Krivec, S-1. b

Urban Pušnik, M-1. c

Jan Herček, S-1. b

Gal Habjan, M-1. c

Taja Atelšek, M-2. d

Matevž Pečnik, M-2. c

Valentin Ocvirk, S-2. a

 

Luka Malič, M-3. c

Nik Berčnik, M-3. c

Jaša Samec, M-3. c

Uroš Kos, M-3. c

 

Jernej Oblonšek, S-4. a

 

 

Matematika SŠ C (Srednje poklicne šole)

 

Tekmovanja se je udeležilo 53 dijakov naše šole, od teh je bronasto priznanje je prejelo

21 dijakov. Prva tri mesta so osvojili:

 

1. letnik:           

  1. Tadej Bezgovšek, M-1. h

2. Miha Lukan, M-1. h

3. Nino Hribernik, S-1. i

3. Anže Tadina, M-1. h

3. Rok Vranc, M-1. h

2. letnik:            

1. Ilirian Kastrati, M-2. h

2. Luka Buček, M-2. h

2. Andraž Šef, S-1. i

3. letnik:            

1. Jure Pažon, M-3. f

2. Luka Pažon, M-3. f

3. Emanuel Sikošek, S-3. h

Na državno tekmovanje se je uvrstilo 9 dijakov:

Tadej Bezgovšek, M-1. h

Miha Lukan, M-1. h

Nino Hribernik, S-1. i

Anže Tadina, M-1. h

Rok Vranc, M-1. h

Ilirian Kastrati, M-2. h

Jure Pažon, M-3. f

Luka Pažon, M-3. f

Emanuel Sikošek, S-3. h

 

Državno tekmovanje bo potekalo na naši šoli v soboto, 13. aprila 2019.

Vsem dobitnikom bronastih priznanj iskreno čestitamo, udeležencem državnega tekmovanja pa želimo veliko uspeha.

Aktiv učiteljev matematike

Nazaj